Logo

Müsabiqə qalibləri mükafatlandırıldı - FOTOLAR

01.12.2022 12:48 211 baxış
IMG

26 noyabrda Azərbaycan Respublikası QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Agentliyinin maliyyə yardımı, Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə Azərbaycan Respublikası Təhsil Cəmiyyəti tərəfindən VIII-XI sinif şagirdləri arasında keçirilən "Xəyallarımı hekayəmdə anlatdım" hekayə müsabiqəsinin qaliblərinin mükafatlandırma mərasimi keçirilib.

Tehsil.biz xəbər verir ki, iki ay davam edən layihəyə respublikanın ümumtəhsil məktəblərinin VIII-XI sinif şagirdləri tərəfindən göndərilən yüzlərlə hekayə arasından 20 hekayə qalib seçilib.

Tədbirdə İctimai Birliyin sədr müavini Murad Ağalarov çıxış edərək qalibləri təbrik edib. Bundan başqa layihənin eksperti, ARTİ-nin şöbə müdiri Könül Nəhmətli hekayələrin seçim prosesi ilə bağlı ətraflı məlumat verib. Qaliblərə plaket, sertifikat və müxtəlif hədiyyələr təqdim edilib.

Qaliblərin siyahısını təqdim edirik:

1. Şəki şəhər 18 saylı tam orta məktəbin X sinif şagirdi Xanım Abdurrəhimli

2. Şəki şəhəri R.Əfəndiyev adına 10 saylı tam orta məktəbin VIII sinif şagirdi Rahilə Abdurahmanova

3. Bakı şəhəri C.Cabbarlı adına 187 saylı tam orta məktəbin X sinif şagirdi Zəhra Cavadova

4. Bakı şəhəri Yasamal rayonu 13 saylı tam orta məktəbin VIII sinif şagirdi Şəfiqə Məhərrəmova

5. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, 245 saylı tam orta məktəbin IX sinif şagirdi Xədicə Əliyeva

6. Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, R.M. Sadıqov adına 136 saylı tam orta məktəbin X sinif şagirdi Xədicə Əlizadə

7. Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, N.İsmayılov adına 80 saylı tam orta məktəbin VIII sinif şagirdi Hamlet Cəfər

8. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, M.Şəhriyar adına 193 saylı tam orta məktəbin X sinif şagirdi Lalə Qurbanlı

9. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Z.Məmmədov adına 103 saylı tam orta məktəbin IX sinif şagirdi Dəniz Sadıqlı

10. Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, 311 saylı tam orta məktəbin XI sinif şagirdi Aysu İsmayılova

11. Bakı şəhəri, Qaradağ rayonu, K.Yaqubov adına 184 saylı tam orta məktəbin X sinif şagirdi Xədicə Əliyeva

12. Quba rayonu, Alekseyevka kəndi, R.O.Məmmədov adına tam orta məktəbin IX sinif şagirdi Fatimə Manafova

13. Quba şəhəri, A.Məmmədov adına 2 saylı məktəb-liseyin X sinif şagirdi Səbinə Allahquliyeva

14. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, X.Quliyev adına 62 saylı tam orta məktəbin IX sinif şagirdi Ləman Hacızadə

15. Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, 130 saylı tam orta məktəbin XI sinif şagirdi Xanım Quliyeva

16. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, K.Əyyubov adına 12 saylı tam orta məktəbin XI sinif şagirdi Gülcan Qəniyeva

17. Şəki şəhəri, 5 saylı tam orta məktəbin X sinif şagirdi Aliyə Xəlilova

18. Şəki rayonu, Köndələn kənd tam orta məktəbin XI sinif şagirdi Xəyalə Musayeva

19. Ağcabədi rayon S.Hüseynov adına Xocəvənd kənd 1 saylı tam orta məktəbin XI sinif şagirdi Humay Nəhmətli

20. Bakı şəhəri Səbail rayonu 189-190 saylı tam orta məktəbin XI sinif şagirdi Səma Muğanna

 

Xəbər lenti